• Twój notes jest pusty. Dodaj do niego obiekty, aby móc łatwiej je znaleźć lub porównać.
Dodano do notesu

Świeradów Zdrój dziś


Świeradów Zdrój jest największym miastem w Izerach i jednocześnie największym i najbardziej popularnym uzdrowiskiem Karkonoszy. Wieloletnia tradycja wodolecznictwa obecnie styka się z zapotrzebowaniem turystycznym, dzięki czemu Świeradów staje się również atrakcyjnym zimowo-letnim kurortem wypoczynkowym. Powstają nowe inwestycje, które z pewnością przyciągną wielu miłośników sportów zimowych, a latem staną się dodatkowa atrakcją.

Miasto słynie przede wszystkim z doskonałej lokalizacji przy wielu szlakach pieszych i przede wszystkim rowerowych. Doskonałe połączenie z Czechami sprawia, że Świeradów latem staje sie bezkonkurencyjny dla rowerzystów i piechurów z obu tych krajów prafgnących poznać Izery. Władzom miasta, jak i mieszkańcom z powodzeniem udaje sie godzić walory turystyczne, kulturowe i uzdrowiskowe miasta. Liczne wyciągi orczykowe, tory saneczkowe, baseny kryte stanowią doskonałe uzupełnienie oferty, podobnie jak kawiarnie, restauracje i groty solne bedące atrakcyjnymi miejscami relaksu.

Duża baza turystyczna – dostępne noclegi dla ponad 3500 osób na kwaterach o rożnym standardzie – z każdym rokiem rozwija się, podobnie jak atrakcje turystyczne miasta, również oferta kulturalna, która zapewnia każdego roku stałe imprezy, przede wszystkim koncerty oraz wiele eventów jednorazowych. Największe atuty Świeradowa to przede wszystkim dziewicze środowisko i szczególne właściwości zasobów naturalnych okolicy wykorzystywane od ponad trzech wieków, korzystnie wpływające na zdrowie fizyczne i psychiczne. Połączenie turystyki z uzdrowiskiem daje wspaniałe efekty doceniane każdego roku przez turystów z Polski i zagranicy.