• Twój notes jest pusty. Dodaj do niego obiekty, aby móc łatwiej je znaleźć lub porównać.
Dodano do notesu

Działalność Teatru


Zaczęło się od tego, że na spektakle przychodziło parę osób. Czasem Kutowie grali dla jednego widza. Obecnie zazwyczaj mają nadkomplet (w sali ze 80 miejscami), za sobą 21 lat doświadczeń w organizacji spektakli, widowisk i kulturalnych imprez, realizacje telewizyjne w TVP1, TVP2, TV Polonia, „HBO na stojaka”, występy w całym kraju oraz w Niemczech, Francji i Stanach Zjednoczonych. W Michałowicach grają w każdy czwartek o godz. 19, ale również w inne wybrane dni tygodnia. Każdego ze swych gości osobiście witają, a po przedstawieniu sami obsługują w przytulnej restauracji teatralnej. Ciągle zbierają pochwały, m.in. od Wojciecha Młynarskiego, Krystyny Czubówny, Cezarego Harasimowicza.

Ze swoją artystyczną działalnością wpisują się w kulturalny krajobraz Michałowic jak ulał. Dawna wieś stała się również przystanią dla czarodzieja farb Pawła Trybalskiego, który na bohaterkę swych surrealistyczno-metaforycznych obrazów wybiera zwykle naturę uwikłaną w ludzkie nieumiarkowanie.

Powstałe w XVIII w. Michałowice, założone według legendy przez trzech Michałów, uciekinierów religijnych z Czech, dzisiaj kreowane są od nowa, przez ludzi sztuki i miłośników ich kunsztu.

Tekst: Sandra Nejranowska-Białka