Świeradów Zdrój dziś


Karpacz

Świeradów Zdrój jest największym miastem w Izerach i jednocześnie największym i najbardziej popularnym uzdrowiskiem Karkonoszy. Wieloletnia tradycja wodolecznictwa obecnie styka się z zapotrzebowaniem turystycznym, dzięki czemu Świeradów staje się również atrakcyjnym zimowo-letnim kurortem wypoczynkowym. Powstają nowe inwestycje, które z pewnością przyciągną wielu miłośników sportów zimowych, a latem staną się dodatkowa atrakcją.

Miasto słynie przede wszystkim z doskonałej lokalizacji przy wielu szlakach pieszych i przede wszystkim rowerowych. Doskonałe połączenie z Czechami sprawia, że Świeradów latem staje sie bezkonkurencyjny dla rowerzystów i piechurów z obu tych krajów prafgnących poznać Izery. Władzom miasta, jak i mieszkańcom z powodzeniem udaje sie godzić walory turystyczne, kulturowe i uzdrowiskowe miasta. Liczne wyciągi orczykowe, tory saneczkowe, baseny kryte stanowią doskonałe uzupełnienie oferty, podobnie jak kawiarnie, restauracje i groty solne bedące atrakcyjnymi miejscami relaksu.

Duża baza turystyczna – dostępne noclegi dla ponad 3500 osób na kwaterach o rożnym standardzie – z każdym rokiem rozwija się, podobnie jak atrakcje turystyczne miasta, również oferta kulturalna, która zapewnia każdego roku stałe imprezy, przede wszystkim koncerty oraz wiele eventów jednorazowych. Największe atuty Świeradowa to przede wszystkim dziewicze środowisko i szczególne właściwości zasobów naturalnych okolicy wykorzystywane od ponad trzech wieków, korzystnie wpływające na zdrowie fizyczne i psychiczne. Połączenie turystyki z uzdrowiskiem daje wspaniałe efekty doceniane każdego roku przez turystów z Polski i zagranicy.

Komentarze z poprzedniego systemu:
irena m. - : wybieram się do sanatorium Świeradów Czerniawa od 31.08.2012r. proszę o opinię jak tam jest i jak dojechać z Jeleniej Góry do miejsca docelowego.
dodano 12 sierpnia 2012 o godz.:21:40
13036
Kuracjuszka - : Właśnie wróciłam z sanatorium w Domu Zdrojowym.Obiekt ładny,jedzenie dobre,tylko dojazd do Swieradowa z Jeleniej Góry-FATALNY!
dodano 09 sierpnia 2012 o godz.:20:46
13012
Świeradów Dawid - : Piękne, malownicze widoki... w sam raz coś dla mnie! Pozdrawiam wszystkich miłośników Świeradów Zdrój! :)))
dodano 26 lipca 2012 o godz.:09:40
12831
psik - : Świeradów Zdrój jest największym miastem w Izerach i jednocześnie największym i najbardziej popularnym uzdrowiskiem Karkonoszy--od kiedy to Świeradów leży w Karkonoszach?????????????????
dodano 16 czerwca 2012 o godz.:19:44
12351

    Park miniatur

    Nadmorski Park Miniatur oraz Kolejek zapraszają!

    Podczas pobytu nad morzem trzeba to zobaczyć! Latarnie morskie w miniaturze, repliki pociągów mknące po miniaturowych szynach - odwiedź nas koniecznie!

    Rezerwując nocleg przez portale Netfactory rabaty na bilety do parku!

    Park kolejek www.park-miniatur.pl