Single Track - Rowerem po świeradowskich bezdrożach!

Single Track - Rowerem po świeradowskich bezdrożach!

Jadąc w góry, na weekend lub urlop warto wziąć ze sobą rower. W końcu górskie szlaki to nie tylko piesze wędrówki. Coraz popularniejsza staje się turystyka rowerowa, wiele miejscowości natomiast promuje się poprzez swoje ścieżki dla rowerzystów. Jedną z nich od kilku lat jest Świeradów Zdrój. Miejscowość posiada doskonałe naturalne trasy Single Track przebiegające na granicy Polski oraz Czech  . Dobrze oznakowane trasy, rozpoczynają się w okolicach świeradowskiej kolejki gondolowej, na Zajęczaku oraz wokół Czerniawskiej  Kopy. Metrowe ścieżki przebiegają pośród lasów i  polan a przejazdy  ułatwiają kładki oraz niewielkie mosty. 
Jak potwierdzają miłośnicy, Single Track idealnie nadaje się na rodzinne wycieczki, a nawet najmłodsi członkowie eskapady nie będą mieli wielkich trudności z pokonaniem prostych, jednak ciekawych tras. Jednokierunkowe szlaki  mają około 80 kilometrów i są  mniej więcej równo rozłożone  po stronie polskiej i czeskiej. 
    Jeździć można samodzielnie lub pod okiem instruktorów. Ci którzy wolą profesjonalnie podszkolić swoje umiejętności mogą skorzystać z organizowanych wypadów rowerowych. „Popłynąć na Singletracku” to właśnie jedna z takich eskapad, na jaką można zapisać się  Świeradowie – Zdroju. Kilkugodzinne wypady górskimi trasami pozwalają poznać ciekawe punkty widokowe, atrakcyjne miejsca oraz poprawić kondycję. Poszczególne wyjazdy mogą trwać od 3 do 6 godzin.     Najbliższe wycieczki MTB   odbędą się 25  oraz 31 maja. Start w okolicach wypożyczalni rowerów Izer-Bike,  po więcej informacji odsyłamy na  oficjalną stronę miejscowości.  

Średnia ocena: Brak głosów - bądź pierwszy! Liczba głosów: 0


Uwagi