Michał Fajbusiewicz w Świeradowie

Michał Fajbusiewicz w Świeradowie


„Nie znasz, nie otwieraj!” –cykl spotkań dla seniorów 
z Michałem Fajbusiewiczem

Ruszyła druga edycja spotkań w ramach akcji społecznej, pod hasłem „Nie znasz, nie otwieraj”, których inicjatorem jest TAURON Polska Energia. Cała inicjatywa skierowana jest do seniorów, którzy coraz częściej stają się ofiarami oszustw i kradzieży we własnych mieszkaniach. Gospodarzem spotkań będzie Michał Fajbusiewicz, dziennikarz, podróżnik i felietonista. Jest redaktorem programu telewizyjnego „997” oraz internetowego „Fajbusiewicz na tropie” i od lat poświęca się podobnej tematyce.
Spotkanie w ramach akcji „Nie znasz, nie otwieraj!” odbędzie się w Domu Zdrojowym-Hali Spacerowej, 10.06.2014 o godz. 14:00 w Świeradowie Zdroju.Zaproszeni są na nie seniorzy i ich bliscy, którzy będą mogli poznać skuteczne techniki radzenia sobie wsytuacjach, gdy ktoś nieznajomy przychodzi do ich domu. Michał Fajbusiewicz, opierając się na oficjalnych policyjnych statystkach, przedstawi główne zagrożenia, jakie czyhają na osoby starsze. Opisze najpopularniejsze techniki stosowane przez oszustów oraz wskaże proste rozwiązania, które pozwolą seniorom zwiększyć ich bezpieczeństwo w domu ipoza nim. 
Spotkaniu towarzyszyć będzie trening asertywności. Ćwiczenia prowadzone przez profesjonalnego trenera pozwolą uczestnikom spotkania rozwinąć asertywną postawę nauczyć się przyjmowania jej podczas kontaktów z przedstawicielami handlowymi. Omówione zostaną również reguły podpisywania bezpiecznych umów oraz najważniejsze prawa każdego konsumenta.
Poprzednia edycja akcji spotkała się z pozytywnym przyjęciem wśród kuracjuszy imieszańców miejscowości uzdrowiskowych. Seniorzy aktywnie uczestniczyli w warsztatach asertywności oraz chętnie podejmowali dyskusje na temat bezpieczeństwa. W trakcie 10spotkań zgromadziliśmy ponad tysięczną publiczność. Do drugiej edycji serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą się dowiedzieć jak chronić swoją prywatność inie dać się zwieść oszustom. 

Każdy senior po zakończeniu spotkania otrzyma poradnik, zawierający najważniejsze informacje iporady, zaprezentowane w trakcie wydarzenia. 
Spotkanie ma charakter informacyjny, a udział w nim jest bezpłatny.

Harmonogram spotkań i wszelkie informacje na temat akcji „Nie znasz, nie otwieraj!” znajdują się na stronie:

http://bezpieczniki.tauron-pe.pl/spotkania/Strony/spotkania.aspx

Średnia ocena: Brak głosów - bądź pierwszy! Liczba głosów: 0


Uwagi