• Twój notes jest pusty. Dodaj do niego obiekty, aby móc łatwiej je znaleźć lub porównać.
Dodano do notesu

Gondola

Obecnie największa atrakcją Świeradowa jest powstająca właśnie Gondola i trasa zjazdowa dla narciarzy i snowboardzistów na Stogu Izerskim. Inwestycja rozwija się z każdym dniem i wygląda na to, że już w nadchodzącym sezonie będzie można korzystać z niespotykanych dotąd w Polsce możliwości nowoczesnego sprzętu.

W tej chwili nikt nie posiada do końca sprecyzowanych informacji na temat Gondoli, jednak wiadomo, że przepustowość wyciągu wynosi ok. 2300 osób na godzinę, czas podróży w jedną stronę to około 8 minut i jednocześnie przewożonych będzie 8 osób. Trasa zjazdowa biegnąca wzdłuż trasy Gondoli to prawie dwa i pół kilometra silnie zróżnicowanego zjazdu. W planach zarządu Gondoli jest również wspaniała infrastruktura turystyczna na dolnym i górnym przystanku Gondoli. Powstaną tam restauracje, sklepiki z pamiątkami, pojawi sie również bankomat.

Na pracę Gondoli mogą liczyć również turyści letni. W okresie wzmożonych pieszych wycieczek, a także rowerowych wypadów, kolejka będzie przewoziła turystów pieszych i rowerzystów wraz z rowerami na sam szczyt, co wpłynie dodatnio nie tylko na jakość wycieczek, ale również wrażenia zmysłowe.

Niestety nie jesteśmy jeszcze w stanie przedstawić cennika przejazdów. Zarząd kolejki przekonuje jednak, że zarówno standard, jak i ceny przejazdów będą dorównywały usługom świadczonym po drugiej stronie Karkonoszy.

Oprócz Kolejki Gondolowej w Świeradowie funkcjonują sześc wyciągów narciarskich, dwa tory saneczkowe, korty tenisowe, boiska do gry w piłkę i baseny kryte dostępne dla każdego.