Gondola


Obecnie największa atrakcją Świeradowa jest powstająca właśnie Gondola i trasa zjazdowa dla narciarzy i snowboardzistów na Stogu Izerskim. Inwestycja rozwija się z każdym dniem i wygląda na to, że już w nadchodzącym sezonie będzie można korzystać z niespotykanych dotąd w Polsce możliwości nowoczesnego sprzętu.

W tej chwili nikt nie posiada do końca sprecyzowanych informacji na temat Gondoli, jednak wiadomo, że przepustowość wyciągu wynosi ok. 2300 osób na godzinę, czas podróży w jedną stronę to około 8 minut i jednocześnie przewożonych będzie 8 osób. Trasa zjazdowa biegnąca wzdłuż trasy Gondoli to prawie dwa i pół kilometra silnie zróżnicowanego zjazdu. W planach zarządu Gondoli jest również wspaniała infrastruktura turystyczna na dolnym i górnym przystanku Gondoli. Powstaną tam restauracje, sklepiki z pamiątkami, pojawi sie również bankomat.

Na pracę Gondoli mogą liczyć również turyści letni. W okresie wzmożonych pieszych wycieczek, a także rowerowych wypadów, kolejka będzie przewoziła turystów pieszych i rowerzystów wraz z rowerami na sam szczyt, co wpłynie dodatnio nie tylko na jakość wycieczek, ale również wrażenia zmysłowe.

Niestety nie jesteśmy jeszcze w stanie przedstawić cennika przejazdów. Zarząd kolejki przekonuje jednak, że zarówno standard, jak i ceny przejazdów będą dorównywały usługom świadczonym po drugiej stronie Karkonoszy.

Oprócz Kolejki Gondolowej w Świeradowie funkcjonują sześc wyciągów narciarskich, dwa tory saneczkowe, korty tenisowe, boiska do gry w piłkę i baseny kryte dostępne dla każdego.

Komentarze z poprzedniego systemu:
Marcin - : Pomimo ceny, która obowiązuje za kolej gondolową naprawdę warto się nią przejechać, wrażenia są niezapomniane ;)
dodano 18 lipca 2012 o godz.:10:05
12637
nati - : masa obcokrajowcówi robi się ciasno.
dodano 06 stycznia 2012 o godz.:18:47
10783
Mati - : Ceny gondoli są chyba wyższe niż w Austryjackich Alpach, a za jedną trasę zjazdową i 8 min przejazdu to na prawdę o wiele za wiele. Aaa... i więcej robi się dla starych germańców niż dla mieszkańców a wieczorami chcąc gdzieś wyjść, tylko słyszy się szprechanie a policja czepia się pijących pod chmurką a niestety w Świeradowie jesli nie jestes kuracjuszem i nie mieszkasz w hotelu to niestety w jakims klubie sie nie napijesz...jest tylko jeden. tyle moich żali
dodano 25 lipca 2011 o godz.:08:23
9314
tedi - : jest super ale jedna trasa to .....naprawdę mało..
dodano 17 marca 2011 o godz.:12:30
7857
poznan - : gondola - nazwisko Zazada , nazwisko legenda , bylam swiadkiem jak młoda dziewczyna ( nie nie powiem że dama) odnosiła sie do pracowników , czy w Swieradowie to juz tradycja ze ludzi zwalnia sie z dnia na dzien , a moze za to ze praceuja uczciwie Dolina Młodosci - dziwne mysle że to Dolina Starosci bo młodzi ludzie beda uciekac . Przykre to ja juz na kawe nie pojade do gory bo ludzi traktuje sie tam z gory. Panie Zasada to smutne
dodano 07 marca 2011 o godz.:08:55
7783
Artur - Impreza Samorządowców Gmin rzeki Kwisy: Wczoraj udałem się na imprezę zorganizowaną przez związek gmin na stadionie miejskim w Świeradowie.. Muszę przyznać że impreza była udana i było dużo atrakcji choć ......... była ona tylko dla pracowników UG i UM. Namioty w których pozamykali się działacze i pili piwko jest ok ale mając na uwadze,że odbyło się to z pieniędzy podatników to trochę przegięcie. Proponuje ( jako gość z Górnego śląska) łączyć te imprezy. z mieszkańcami.MIeszkańcydodano 24 maja 2009 o godz.:12:42
2777
Artur - gondola: Dzisiaj byłem przejechać się na gondoli wspaniale widoki.Polecam kazdemu jest co wspominać,to jest bardzo udana inwestycja i ta nartostrada coś wspaniałego.Pozdrawiam'
dodano 11 stycznia 2009 o godz.:00:00
2475
zdziwiona - yyy...;/: "Oprócz Kolejki Gondolowej w Świeradowie funkcjonują sześc wyciągów narciarskich, dwa tory saneczkowe, korty tenisowe, boiska do gry w piłkę i baseny kryte dostępne dla każdego." gdzie są te wszystkie obiekty? Korty, 6-wyciągów-to tylko jakieś mrzonki... nie wciskajcie potencjalnym klijentom kitu, bo sie zawioda i ponownie nie przyjadą... ale Gondole popieram i wszystkie tego typy inwestycje:)
dodano 02 stycznia 2009 o godz.:00:00
2462
preZZes - w okolicy nic nie ma....: w okolicy nic nie ma, wiec cokolwiek by nie powstalo bedzie wydarzeniem :D
dodano 08 maja 2008 o godz.:00:00
1403
hehe - trasa downhillowa : no przydało by sie zrobić taka trase zwłąszcza ze w okolicy niama żadnej wiec było by wiele zainteresowanych
dodano 07 maja 2008 o godz.:00:00
1402
downhillowiec - gondola: fajnie ze sie dzieją takie rzeczy u nas. Moim marzeniem jest aby gdzieś przy wyciągu(nawet niekoniecznie gondoli) powstała jakaś fajna traska downhillowa:)
dodano 20 kwietnia 2008 o godz.:00:00
1310
Agnieszka - Warunki narciarskie: Jakie są teraz warunki narciarskie w Świeradowie? Zastanawiam się czy wybrać Świeradów czy Karpacz.
dodano 14 stycznia 2008 o godz.:00:00
685
Magda - Gondola: Super że ta gondola powstanie, może dzięki temu zmodernizowane zostaną także wyciągi w Szklarskiej i w Karpaczu - jak turyści przestaną tam przyjeżdżać, to może właściciele tych wyciągów zdadzą sobie sprawę, że coś robią nie tak jak trzeba.
dodano 14 stycznia 2008 o godz.:00:00
687
Arek - pogoda: Pogoda jest niezła, wyciągi chodzą, ale naprawdę dobrze będzie dopiero jak ruszy gondola ponad 2 km zjazdu, a potem sim do ciepłej gondoli. To będzie coś.
dodano 14 stycznia 2008 o godz.:00:00
688

    Park miniatur

    Nadmorski Park Miniatur oraz Kolejek zapraszają!

    Podczas pobytu nad morzem trzeba to zobaczyć! Latarnie morskie w miniaturze, repliki pociągów mknące po miniaturowych szynach - odwiedź nas koniecznie!

    Rezerwując nocleg przez portale Netfactory rabaty na bilety do parku!

    Park kolejek www.park-miniatur.pl