• Twój notes jest pusty. Dodaj do niego obiekty, aby móc łatwiej je znaleźć lub porównać.
Dodano do notesu

Narciarstwa biegowego - Bieg Piastów

Trasy biegowe dla narciarzy w Izerach są bardzo popularne ze względu na długi czas zalegania śniegu w okolicy Świeradowa i Jakuszyc. Zorganizowanych jest ponad 100 kilometrów tras o rożnym stopniu trudności, także każdy znajdzie coś dla siebie.
Przede wszystkim ze względu na doskonałe warunki wielu narciarzy biegowych wybiera właśnie Izery za cel sportowych podróży. Również amatorzy z powodzeniem znajdą zadowalająca trasę.

Każdego roku, pod koniec zimy, w marcu, w okolicy Jakuszyc i Świeradowa odbywa się Bieg Piastów, który z każdym rokiem cieszy się coraz większym powodzeniem. Zazwyczaj startuje w nim około 2500 osób, a trasa obejmuje 50 kilometrów zjazdów i podjazdów na trzech torach. Zawody trwają zazwyczaj dwa dni – w piątek dominuje młodzież na Małym Biegu Piastów, a w sobotę odbywa sie prawdziwie długodystansowy bieg dorosłych. Właśnie ilość torów i niezwykła popularność zwodów jest największa chlubą organizatorów.

Biegi odbywają się właściwie nieprzerwanie od 1976 roku, a w 1995 roku zostały wpisane do Europejskiej Ligii Biegów Długodystansowych Euroloppet.